چاپ مقاله کنفرانسی برای رزومه دکترا

چاپ مقاله کنفرانسی برای رزومه دکترا :

یکی از راه های تقویت رزومه برای آمادگی آزمون مصاحبه دکتری، چاپ مقالات کنفرانسی است. در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.
متقاضیان ورود به مقطع دکتری، پس از موفقیت در آزمون کتبی، نیاز دارند تا در آزمون مصاحبه دکتری هم امتیازات لازم را دریافت کنند. در این آزمون، داوران در سه بخش مختلف به ارزیابی داوطلبان میپردازند و به عملکرد آنها امتیاز میدهند. این سه بخش شامل فعالیت های آموزشی(30 امتیاز)، فعالیت های پژوهشی (40 امتیاز) و فعالیت در خود جلسه آزمون (30 امتیاز) میباشد. در ادامه به تفکیک امتیازات جلسه آزمون مصاحبه میپردازیم.

امتیازات آزمون مصاحبه دکتری

فعالیت های آموزشی(30 امتیاز): این مورد بیشتر شامل رزومه تحصیلی داوطلب است و در آن، کیفیت دانشگاه های دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، معدل و طول دوره تحصیل در این مقاطع مورد بررسی قرار داده میشود. همچنین در صورت داشتن مدرک معتبر زبان بین المللی مانند تافل، تولیو، آیلتس، MSRT و … با توجه به امتیاز آزمون، از 1 تا 8 امتیاز به داوطلب داده میشود.

فعالیت های پژوهشی(40 امتیاز): این مورد مربوط به فعالیت های علمی داوطلب است و در آن داوران به مقالات ژورنالی، مقالات کنفرانسی، کتاب های چاپ شده، پایان نامه و هر فعالیتی که مربوط به رشته تخصصی داوطلب باشد امتیاز میدهند.

فعالیت خود جلسه آزمون(30 امتیاز): در جلسه آزمون، اساتید تمام حرکات و رفتار های داوطلب را زیر نظر دارند و به نحوه برخورد داوطلب با مسائل و تسلط او به مباحث جلسه، در مجموع امتیاز میدهند.

چاپ مقاله کنفرانسی برای شرکت در آزمون مصاحبه دکتری

در این بخش میخواهیم در مورد چاپ مقاله کنفرانسی و امتیازات آن در جلسه مصاحبه صحبت کنیم. مقالات کنفرانسی به مقالاتی گفته میشوند که با هدف چاپ در همایش ها و کنفرانس های داخلی و خارجی نوشته میشوند. اغلب ایده های اولیه پژوهش در قالب یک مقاله نگارش شده و در اختیار جامعه علمی قرار می گیرد. چاپ مقاله در کنفرانس به شما کمک می کند که ایده خود را به صورت شفاهی با سایر متخصصان حیطه مورد مطالعه خود در میان گذاشته و در مورد آن به بحث و تبادل نظر بپردازید. البته برخی از افراد نیز به هر دلیلی توان شرکت در کنفرانس را ندارند و فقط برای چاپ مقاله در کنفرانس اقدام می کنند و خود در همایش مورد نظر شرکت نمی کنند. همه ساله کنفرانس های مختلفی در سراسر جهان برگذار شده کهاین فرصت را به علاقه مندان و پژوهشگران میدهد تا هم با همدیگر آشنا شوند و هم به تبادل نظر بپردازند. معمولا این کنفرانس ها به میزبانی دانشگاه ها و نهادهای علمی مهم منطقه برگزار میشود.

مزایای چاپ مقاله کنفرانسی

از فواید چاپ مقاله کنفرانسی و شرکت در همایش های علمی می توان به آشنایی با اساتید معتبر و فعال در عرصه های پژوهشی، آشنایی با چهره های برتر، دریافت گواهی مقاله دو زبانه، دریافت لوح تقدیر و نیز کسب امتیاز برای مصاحبه دکتری اشاره کرد. اخذ پذیرش مقاله کنفرانسی نسبت به مقالات ژورنالی اغلب ساده تر بوده و هزینه کمتری دارد، اما برای رزومه شما بسیار مفید خواهد بود

امتیاز چاپ مقاله کنفرانسی در مصاحبه دکتری

همانطور که قبلا اشاره شد، هر فعالیت مرتبط با رشته تخصصی در مصاحبه دکتری دارای امتیاز است. برای مقالات پذیرش شده در کنفرانس داخلی 1 امتیاز، کنفرانس های خارجی 2 امتیاز و در صورت داشتن چندین مقاله کنفرانسی ماکزیمم 4 امتیاز پژوهشی به داوطلبان داده میشود.

 

با تشکر از ایزی تز سامانه تخصصی پایان نامه دکتری

و مشاوره پایان نامه ارشد

09353132500