چاپ مقاله تضمینی هم دارد ؟

چاپ مقاله تضمینی هم دارد ؟ :

برای بسیاری از دانشجویان، چاپ مقاله در مجلات معتبر، میتواند تضمین کننده موفقیت در زمینه تحصیلی و کاری به شمار رود، از این رو تمام تلاش خود را میکنند تا بتوانند مقالات خود را در بهترین مجلات ثبت کنند. در این مطلب درمیابیم آیا چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی تضمینی است؟
معمولا نیاز جامعه علمی برای رسیدن به نتایج جدید، محققان و پژوهشگران را بر آن میدارد تا با استفاده از مطالعات عمیق و با تمرکز پژوهش نظری و عملی، به نگارش مقالات علمی روی بیاوردند. یک مقاله علمی در مجموع، حاصل همکاری و تلاش مستمر گروهی از دانشجویان، محققان و اساتید میباشد که توانسته اند با اقدامات خود، نتایج جدیدی را در موضوعات علمی رقم بزنند. در همین راستا، لازم است با چاپ این دستاوردها در مجلات علمی داخلی و بین المللی، یافته های جدید را برای استفاده سایر علاقمندان، بنام خود ثبت و در اختیار آنان قرار دهند. در ادامه در مورد چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی صحبت خواهیم کرد.

چه مقالاتی، علمی پژوهشی هستند؟

مقالاتی با عنوان پژوهشنامه یا علمی پژوهشی، به مواردی از پژوهش گفته میشوند که اطلاعات جمع آوری شده بر پایه اطلاعات توصیفی یا آزمایشی باشد. به بیانی روشن تر به پژوهش هایی که نتایج آنها به کاربردها، روشها و مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه علمی با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فن آوری منجر گردد، علمی پژوهشی گفته می شود. اساتید دانشگاه ها ، دانشجویان ، پژوهشگران مراکز علمی ، تولیدی و تحقیقاتی از جمله مخاطبان اصلی این مجلات هستند.

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی 

مقالاتی که به عنوان مقالات علمی پژوهشی مشخص میشوند باید در تمام بخش های مقاله عامل نوآوری، بخوبی مشهود باشد. مجلات منتسب به مجلات علمی پژوهشی، مجلات تخصصی هستند و باید مقالاتی که برای این مجلات آماده میشوند کاملا تخصصی و مرتبط با موضوع مجله باشند. همچنین موضوع مقاله باید کاملا بروز باشد و نمونه مشابه در همان مجله بچاپ نرسیده باشد. منابعی که در این مقالات استفاده میشوند باید سعی شود، به جدیدترین کتاب ها و مقالات چاپ شده ارجاع داده شوند. در حالت کلی، با نوشتن یک مقاله بروز و انتخاب مجله درست و هم اسکوپ با مجله، درصد پذیرش و چاپ مقاله بالا خواهد رفت.

آیا چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی تضمینی است؟

ما باید در ابتدا مفهوم چاپ مقاله تضمینی را بدانیم، آیا مفهوم تضمین در این است که ما هر مقاله ای با هر کیفیتی به مجلات داخلی ارسال کنیم، پذیرش دهد؟ مطمئنا این غیرممکن است. مجلات تخصصی این گونه نیستند و باید مقاله ای که به این مجلات سابمیت میشوند، استاندارد های چاپ در آن مجله را داشته باشند. اما میتوان مواردی را رعایت کرد درصد پذیرش در این مجلات بالاتر رود.

چکار کنیم تا درصد پذیرش در مجلات داخلی بالاتر رود؟

  • عنوان مقاله را جذاب انتخاب کنیم.
  • ترجمه چکیده مقاله بصورت تخصصی انجام شود
  • متن مقاله ویراستاری و جملات ساده و روان باشند.
  • محتوای اصلی پژوهش باید از موضوعی جذاب و جدید نشات بگیرد.
  • از مقالات و کتاب های جدید النشر سه سال اخیر، بعنوان منبع استفاده شوند.
  • برای صرفه جوئی در زمان و هزینه و افزایش درصد پذیرش، از کمک موسسات پژوهشی بهره برده شود.

امتیاز چاپ مقاله در مجلات داخلی در آزمون مصاحبه دکتری

هر مقاله علمی پژوهشی معمولا 1 الی 7 امتیاز در آزمون مصاحبه دکتری امتیاز دارد، اگر مقالات از نوع علمی پژوهشی داخلی باشند، میتوان این انتظار را داشت که داوران برای یک مقاله 6 الی 7 امتیاز در نظر داشته باشند. در صورت داشتن چندین مقاله علمی پژوهشی ،ماکزیم میتوان 22 امتیاز پژوهشی دریافت نمود.

با تشکر از ایزی تز سامانه تخصصی پایان نامه دکتری

و مشاوره پایان نامه ارشد

09353132500