هزینه چاپ مقاله چقدر می باشد ؟؟؟

هزینه چاپ مقاله چقدر می باشد ؟؟؟ »

یکی از بهترین راه های تهیه مقاله، استفاده از پایان نامه یا رساله است. در این مطلب میخواهیم هزینه چاپ مقاله از پایان نامه را بررسی کنیم.
برای فارغ التحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی، یکی از الزامات دانشگاه، ارائه پایان نامه یا رساله است. از این رو دانشجویان تمام تلاش خود را میکنند تا با بهترین عملکرد، تحصیلات خود را به پایان برسانند. پایان نامه، نوشته ای است که در آن با استفاده از تجزیه و تحلیل منطقی و انجام تحقیق و پژوهش، بتوانیم پاسخگوی سوالات علمی باشیم. همچنین در نظر داشته باشیم، قانون دانشگاه ها در کشور اجازه انجام پایان نامه با موضوعات کاملا مشتبه را نمیدهد، از این رو این نوشته برای هر دانشجو، یک پژوهش منحصر به فرد است که اگر خوب کار شود، توانایی استفاده از آن برای استخراج و چاپ مقاله وجود دارد.

استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه، به مفهوم خلاصه نویسی مطالب علمی است که در خود پایان نامه آمده، و کلمه یا داده ای به محتوای کار اضافه نمیشود. همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم، با توجه به منحصر بفرد بودن هر پایان نامه و بالا بودن بار علمی، هر پایان نامه میتواند منبع بسیار خوبی برای استخراج یک یا چند مقاله باشد، از این رو دانشجویان میتوانند با استفاده از این منبع بزرگ، مقالات بسیار خوبی تهیه و به مجلات علمی سابمیت نمایند.

مراحل چاپ مقاله از پایان نامه

مرحله اول: مرحله اول تهیه و استخراج مقاله از پایان نامه است. باید در نظر داشته باشیم مقاله باید دارای موضوعی بروز، متنی قوی به همراه منابع جدید باشد.

مرحله دوم: (اگر به مجلات بین المللی ارسال میکنیم) مقاله باید ترجمه تخصصی شود. ترجمه تخصصی باید توسط مترجم متخصص در حوزه مقاله انجام گردد.

مرحله سوم: در این مرحله باید ژورنال مناسب انتخاب شود. این مورد بسیار مهم است. باید مجله ای که انتخاب میشود هم اسکوپ مقاله باشد و مقاله ارسالی با توجه به استاندارد آن مجله تدوین شده باشد. بهتر است قبل از ارسال مقاله، آخرین مقالات چاپ شده در مجله مورد نظر را مطالعه کنید.

مرحله چهارم: در این مرحله باید فرمت مجله را از بخش راهنمای نویسندگان تهیه و مقاله خود را به فرمت آن مجله در آوریم. لازم است تمام موارد ذکر شده در این بخش مو به مو انجام شود.

مرحله پنجم: در این بخش مقاله آماده سابمیت است. بسته به نوع سیستم سابمیت مجله انتخابی، مقاله یا از طریق کارتابل مجله و یا از طریق ایمیل، به ادیتور ژورنال ارسال میگردد.

مرحله ششم: در این بخش مقاله توسط خود ادیتور بررسی شده و در صورتیکه مقاله دارای شرایط مناسب اولیه باشد، برای داوری به چند داور ارسال میگردد.

مرحله هفتم: در این مرحله به صورت دقیق مقاله توسط داوران مجله مورد بررسی قرار میگیرد. مقاله یا پذیرش میشود، یا اصلاحیه میخورد و یا ریجکت میگردد.

مرحله هشتم: در صورت پذیرش، نامه پذیرش به ایمیل نویسنده ارسال شده و مقاله در نوبت چاپ قرار خواهد گرفت.

با تشکر از ایزی تز سامانه تخصصی پایان نامه دکتری

و مشاوره پایان نامه ارشد

09353132500